Pomoc > Jak wysłać fax?
Pomoc
Jak odebrać fax?
Jak wysłać fax?
Masowa wysyłka faksów
Kreator PDF
Zapytaj
Regulamin
FAQ

Jak wysłać fax?

Aby wysłać faks, nie potrzebujesz faksu tradycyjnego – wystarczy tylko email.

MultiFax pozwala na efektywną i wygodną obsługę korespondencji faksowej poprzez skrzynkę poczty elektronicznej. Innymi słowy, aby wysłać lub odebrać faks wystarczy tylko email. Technologia MultiFax opiera się o konwersję sygnału faksu tradycyjnego do postaci pliku PDF i odwrotnie, pliki PDF, DOC, GIF, XLS konwertuje na sygnał faksu tradycyjnego.

Dwa sposoby wysyłania faksów

Wysyłanie faksów może odbywać się na dwa alternatywne sposoby: z Panelu Klienta MultiFax (web2fax) lub bezpośrednio z maila faksowego (email2fax).Takie rozwiązanie umożliwia korzystanie z usługi według własnych upodobań i preferencji.

Wysyłanie z Panelu web2fax

Wysyłka z Panelu web2fax jest bardzo prosta. Klient otrzymuje od nas LOGIN i HASŁO do swojego konta. Po zalogowaniu wpisuje numer faksu odbiorcy, wybiera dokument, który chce przesłać – w postaci pliku PDF –, MS Office (doc, xls),lub pliku graficznego, a następnie jednym kliknięciem realizuje wysyłkę.

Szczegółową Instrukcję wysyłania faksów web2fax znajdziesz tutaj.

Wysyłanie poprzez konto poczty email

Wysyłkę poprzez konto poczty email wprowadziliśmy głównie dla wygody użytkowników. Przecież nie zawsze jest czas, żeby logować się do swojego konta. W tym przypadku konstruuje się zwykłego maila z dołączonym jako załącznikiem plikiem, który chcemy wysłać, a następnie wysyła fax tak samo, jak czyni się to z korespondencją mailową.

WAŻNE !!! Adresy email, z których planowane jest wysyłanie faksów, należy wcześniej zdefiniować w Panelu Klienta MultiFax. Po zalogowaniu na swoim koncie należy wybrać zakładkę Usługi -> Faksy -> Ustawienie faksu -> email2fax i wprowadzić adresy do wysyłania.

Aby wysłać fax, należy przygotować email i skierować go na adres w formacie numer_faksu@e-fax.com.pl (np. 525524321@e-fax.com.pl). W załączniku należy umieścić plik z treścią faksu. Załącznik może być w następujących formatach:
  • Word (.doc).
  • PDF (.pdf).
  • Excell (.xls).
  • PowerPoint (.ppt).
  • Pliki graficzne (.tif, .gif, .jpg, .png, .bmp).
Prawidłowe formaty numeru faksu:
  • dla połączeń do numerów stacjonarnych: 0 + nr kierunkowy + numer lokalny, np. 525524321@e-fax.com.pl
  • dla połączeń międzynarodowych: 00 + kod kraju + numer telefonu.
  • dla połączeń do sieci komórkowych: 0 + nr komórki.

Szczegółową Instrukcję wysyłania faksów email2fax znajdziesz tutaj.

Testuj usługę - bezpłatnie.

Gwarantujemy bezpłatne testowanie usługi. Na okres 7 dni udostępniamy wybrany numer MultiFax, na który można odebrać dowolną ilość faksów oraz Panel Użytkownika, z którego można zrealizować testową wysyłkę (kilka, kilkanaście faksów) na wybrane, dowolne numery faksowe (np. własne faksy tradycyjne) na nasz koszt. Pozwoli to zobrazować istotę oferowanego przez nas rozwiązania faksu internetowego w pełnej funkcjonalności odbierania i wysyłania faksów poprzez Internet i możliwe oszczędności zarówno nakładów finansowych, jak i czasu. W przypadku zainteresowania skontaktuj się z naszym Konsultantem bądź zarejestruj bezpłatny test usługi MultiFax

Logowanie Zaloguj

Zaufali nam