Pomoc > Masowa wysyłka faksów
Pomoc
Jak odebrać fax?
Jak wysłać fax?
Masowa wysyłka faksów
Kreator PDF
Zapytaj
Regulamin
FAQ

Masowa wysyłka faksów

Mailing faksowy - skuteczny sposób na pozyskanie nowych Klientów


Wydawałoby się, że faks jako forma korespondencji biznesowej, w dobie nowoczesnych technologii, straci rację bytu. Nic bardziej mylnego! Firmy nadal korzystają z jego usług. Obecnie ponad 90% firm codziennie korzysta aktywnie z połączeń faksowych. Zmieniła się jednak forma wysyłania faksów, mianowicie można je wysyłać i odbierać poprzez Internet oraz własną pocztę elektroniczną, dlatego oferujemy innowacyjną usługę mass fax, która zapewnia masowe rozsyłanie faxów. Jest ona połączeniem faxu internetowego i nowatorskiego mailingu faxowego.

Mass fax pozwala na wysyłanie i przyjmowanie wielu wiadomości fax jednocześnie, a wszystko to przy wykorzystaniu jednego numeru telefonu. Umożliwia to wysyłanie następnego dokumentu bez konieczności oczekiwania na zakończenie poprzedniego procesu wysyłania wiadomości. Mass fax daje możliwość nieograniczonego odbierania faxów napływających do skrzynki pocztowej, a także wysyłania wiadomości z poziomu panelu użytkownika lub za pośrednictwem klienta poczty elektronicznej. Ten nowoczesny sposób przesyłania danych sprawia, że przesyłane wiadomości charakteryzują się bardzo wysoką jakością.

Masowa wysyłka faxów może być z powodzeniem wykorzystywana do promocji różnego rodzaju produktów i usług wśród właścicieli i pracowników wielu firm. Obecnie przeprowadzane badania dowodzą, że jedynie 6% osób odpowiedzialnych za odbiór korespondencji potrafi wyrzucić fax bez przeczytania choćby kilku pierwszych zdań.

Bezpieczeństwo danych w mass fax

Nasza usługa gwarantuje pełne bezpieczeństwo przesyłanych informacji. Fakt, że wiadomości przesyłane są drogą elektroniczną sprawia, iż nieporównywalnie wzrasta bezpieczeństwo ich transferu. Warto bowiem wiedzieć, że tradycyjna linia telefoniczna może stwarzać ryzyko wycieku poufnych informacji. Jeśli usługa mass fax zostanie skojarzona z bezpieczną pocztą klasy biznes, nasza firma może zagwarantować Państwu dostarczenie wiadomości fax za pośrednictwem szyfrowanego, bezpiecznego połączenia ssl.

Mass fax - efektywne narzędzie marketingowe

Mass fax poza oferowaniem standardowych funkcji faxu elektronicznego pozwala na efektywne realizowanie spersonalizowanych kampanii reklamowych przy wykorzystaniu mailingu faxowego. Dzięki tej nowoczesnej technologii możliwe stało się dostarczenie wiadomości do 50000 odbiorców zaledwie w ciągu jednego dnia. W ten sposób Państwa firma może dotrzeć do ogromnej liczby klientów w krótkim czasie, a to wszystko po niezwykle niskich kosztach.


Usługa mass fax poza standardowymi funkcjami faksu tradycyjnego, umożliwia również kompleksową realizację kampanii reklamowej wykorzystującej narzędzie mailingu faksowego. Nie jest już problemem wysłanie 1000 faksów - technologia mass fax pozwala skutecznie dostarczyć wiadomość faksową nawet do kilkunastu tysięcy odbiorców w ciągu jednego dnia.

Celem realizacji masowej wysyłki faksów, należy precyzyjnie przygotować plik tekstowy z listą numerów, na które chcemy wysłać faksy. W szczególności zwróćmy uwagę, żeby:
  • Poszczególne numery wpisać w osobnych linijkach.
  • Maksymalna ilość numerów w jednym pliku nie przekroczyła 300 (jeśli chcemy wysłać 900 faksów do odbiorców, należy przygotować 3 pliki tekstowe z bazą po 300 numerów w każdej).
  • Numery faksu posiadały poprawny format - 0 + nr kierunkowy + numer lokalny, np. 0525524321
  • Numery faksu przy połączeniach do sieci komórkowych posiadały format - 0 + nr tel. komórkowego.
  • Numery faksu przy połączeniach międzynarodowych posiadały poprawny format - 00 + kod kraju + numer.

Po przygotowaniu pliku z numerami faksów oraz treści faksu, należy zalogować się do Panelu Klienta, a następnie wybrać opcję Wyślij Faks w zakładce Usługi - Faksy.
Realizacja wysyłki odbywa się zgodnie z poniższą instrukcją:
  • W Kroku 1: Należy zaimportować plik txt z numerami faksów i wybrać dodaj.
  • W Kroku 2: Należy sprawdzić, czy numery faksów zaimportowano poprawnie.
  • W Kroku 3: Należy załączyć plik z dokumentem, który chcemy przesłać DOC, XLS, PPT, BMP, GIF, JPG
  • W Kroku 4: Należy ustawić datę rozpoczęcia wysyłki i wskazać, czy Platforma faksowa ma dzwonić kilkakrotnie na numer, do którego wysyłka przy pierwszej próbie nie powiodła się. UWAGA: Jeżeli nie macie pewności, czy wszystkie numery z przygotowanej bazy są numerami faksowymi, należy ODZNACZYĆ opcję ponawiania wysyłki tak, aby system nie dzwonił kilkakrotnie na numer nie będący faksem.
  • Następnie należy zatwierdzić wysyłkę poprzez kliknięcie w zakładkę Wyślij.

Platforma mass fax po sprawdzeniu podglądu dokumentu i potwierdzeniu wysyłki, rozpocznie kolejno nawiązywać połączenia i przesyłać faksy. Długość procesu wysyłanie jest uzależniona od aktualnej przepustowości platformy oraz ilości faksów do wysłania. Po zakończonym procesie masowego wysyłania, w Panelu Klienta w zakładce Skrzynka Nadawcza znajdziecie szczegółowy raport z wysyłki wraz z możliwością ponowienia do tych odbiorców, do których faksy nie zostały dostarczone z powodu zajętej linii.


Logowanie Zaloguj

Zaufali nam